likvidacia-plostic-icon

PROFESIONÁLNA LIKVIDÁCIA PLOŠTÍC
NITRA a okolie

Odstránenie ploštíc horúcou 200 ºC parou v kombinácii s chemickým postrekom

Vyskytli sa u Vás doma ploštice?

Ploštice sú v súčasnosti rozšírené na celom svete. Často je potvrdený ich výskyt v hoteloch a rôznych ubytovacích zariadeniach, bytových domoch, školských internátoch, zariadeniach sociálnych služieb či dokonca aj v hromadnej doprave. Prítomnosť ploštíc nie je podmienená čistotou a ani stupňom hygieny vo vašej domácnosti. Z toho dôvodu sa môžu ploštice vyskytnúť aj v najluxusnejších hoteloch či najčistejších domácnostiach. Ploštice sú “vecou prenosu” a do vašej domácnosti si ich tak môžete nevedome zavliecť ako neželaný “suvenír” z dovolenky (napr. v batožine, na oblečení), po návšteve kontaminovaných priestorov alebo v prípade ich výskytu v bytových domoch vám môžu preliezť zo zamorených susedných bytov. Ploštice sa počas dňa ukrývajú na tmavých miestach, v rôznych škárach a špárach nábytku, za obkladmi, tapetami a pod. Výskyt ploštíc je často odhalený až v pokročilom štádiu zamorenia pri desiatkách až stovkách jedincov. Akonáhle ich výskyt odhalíte, jediným riešením ako sa ploštíc zbaviť, je zavolať na ich likvidáciu špecialistov – profesionálnu firmu.

plostica-postelna

Objavujú sa vám na tele švrbivé štípance? Zbystrite pozornosť.

Ploštica posteľná je ektoparazit živiaci sa výlučne ľudskou krvou. Uštipnutia plošticou spôsobujú vznik nepríjemne svrbiacich až pocitovo páliacich opuchov, ktoré sú dlhodobo viditeľné – 1 až 3 týždne. Ploštice sú svetloplaché, čo znamená, že svojho hostiteľa napádajú prevažne v noci, resp. počas spánku. Ak si pravidelne po prebudení na tele objavujete nové štípance, s veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o štípance spôsobené plošticami.

plostica-stipance-na-nohe

AKO VYKONÁVAME DEZINSEKCIU PROTI PLOŠTICIAM

Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu dezinsekcie Vás navštívia naši pracovníci. Po príchode zhodnotíme situáciu a stupeň zamorenia, určíme správny postup a efektívnu metódu dezinsekcie a zvolíme najvhodnejšiu kombináciu insekticídnych prípravkov v potrebnej koncentrácii účinných látok.

Dezinsekciu ploštíc realizujme celoplošne formou postreku alebo ULV zahmlievaním a ako pomocnú metódu používame horúcu 200 °C paru. Vzhľadom na to, že ploštice majú už vybudovanú genetickú rezistenciu (odolnosť) na niektoré druhy insekticídov, používame na ich likvidáciu až 4 druhy účinných látok.  

Dezinsekčný zásah proti plošticiam realizujeme, zo zásady, vždy v celej domácnosti. Horúcou parou primárne ošetrujeme kontaminovaný nábytok a to najmä postele, rošty, matrace, sedačky, nočné stolíky a pod. Následne, chemický postrek aplikujeme v každej miestnosti bariérovo – po obvode múrov, do kútov stien, na prechody medzi miestnosťami, okolo prechodoch kurenárskych trubiek a samozrejmosťou je ošetrenie inštalačnej šachty – stúpačky. V šetrnej miere aplikujeme postrek aj na posteľné konštrukcie a nábytok nachádzajúci sa v blízkostí postelí, resp. v blízkosti miest kde sa prespáva. Po ukončení dezinsekcie je potrebné zabezpečiť vetranie priestorov a nezdržiavať sa v ošetrovaných priestoroch min. 2 až 4 hod.

Ďalšie potrebné informácie

  1. Kladieme dôraz na diskrétnosť našich zákazníkov a preto na dezinsekčné výjazdy proti plošticiam jazdíme na neoznačených vozidlách a v civilnom oblečení.
  2. Je potrebná súčinnosť zákazníka. To znamená, že priestory kde sa bude vykonávať dezinsekcia, je potrebné pripraviť podľa TU uvedených opatrení.

Upozorňujme, že voľnopredajné prípravky obsahujú veľmi nízku koncentráciu účinných látok. Preto sú neúčinné, prípadne majú len krátkodobý efekt a navyše, ich používaním, sa zvyšuje u ploštíc ich genetická odolnosť voči insekticídom. Neodborné - svojpomocné pokusy odstránenia ploštíc často spôsobujú ich rozliezanie do okolitých izieb, či susedných bytov. Dôležité je preto vždy, čo najskôr, kontaktovať odborníkov na dezinsekciu.

Príprava na dezinsekciu

Fotogaléria
PLOŠTICE