Profesionálna likvidácia ôs

Odborné odstránenie osieho hniezda 7 dní v týždni

Likvidácia ôs

Odborné odstránenie osieho hniezda 7 dní v týždni

Ohrozujú Vás osy? Vybudovali si hniezdo na streche, balkóne alebo vo Vašej záhrade?

Pokiaľ pozorujete v blízkosti vášho domova zvýšený výskyt ôs, je veľmi pravdepodobné, že si v blízkom okolí založili hniezdo, resp. hniezda. Vo voľnej prírode si osy najčastejšie zakladajú hniezda v dutinách stromov a v zemi. Živia sa hnijúcim ovocím a lovom drobného hmyzu. Veľkosť kolónie jedného hniezda môže dosahovať až 5 000 jedincov. Svoje hniezda si osy s obľubou zakladajú aj v blízkosti ľudských obydlí, ktoré pre ne predstavujú bohatý zdroj sladených nápojov, ovocia a pod. V tomto prípade si najčastejšie hniezda zakladajú v krovoch rodinných domov, na balkónoch, v dutých priestoroch stien, medzi okenicami a dokonca aj v neaktívnych komínoch.

Vo svete je známych takmer 10 000 rôznych druhov ôs, ktoré majú rozličné spôsoby života. U nás je najrozšírenejším druhom Osa obyčajná a agresívna Osa útočná. Osa je od včely ľahko rozoznateľná vďaka nápadnému čierno-žltému sfarbeniu. Veľkosť ôs je v priemere 15 mm, pričom kráľovná dosahuje veľkosť až 20 mm. Osa, na rozdiel od včely, dokáže bodať svojim žihadlom opakovane. Bodnutie osou spôsobuje silné otoky a bolesť. Ich jed je tvorený z aminokyselín spôsobujúcich bolesť, enzýmov s neurotoxickým účinkom a polypeptidov, ktoré majú vazodilatačný účinok. U alergických ľudí môže bodnutie osou vyvolať anafylaktický šok – život ohrozujúci stav.

Ako prebieha dezinsekcia - odborné odstránenie ôs?

Postup je podobný ako pri likvidácii sršňov. Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu Vás navštívia naši pracovníci. Po príchode vyhodnotia situáciu a zvolia najefektívnejší a bezpečný postup likvidácie osieho hniezda. Následne prebieha už samotná dezinsekcia ôs a odstránenie hniezda.

Likvidácia ôs je pre našich odborníkov jednorázová záležitosť. Celý proces dezinsekcie ôs a likvidácie hniezda trvá v priemere 20 minút. V prípade, že sa hniezdo nachádza na ťažko prístupnom mieste alebo je hniezdo väčších rozmerov, môže sa celý proces likvidácie osieho hniezda predĺžiť.

Máte záujem o naše služby?