Profesionálna likvidácia sršňov

Odborné odstránenie sršňov a hniezda 7 dní v týždni

Likvidácia sršňov

Odborné odstránenie sršnieho hniezda 7 dní v týždni

Ohrozujú Vás sršne? Vybudovali si hniezdo na streche, balkóne alebo vo Vašej záhrade?

Sršne sú blanokrídlovce, ktoré žijú v početných kolóniách. Veľkosť kolónie jedného hniezda môže dosahovať stovky až tisíce jedincov. Svoje hniezda si budujú hniezda najmä na temných miestach, ktoré im zabezpečujú ochranu pred priamym slnečným žiarením, silným vetrom, dažďom a chladom. Hlavou kolónie sršnieho hniezda sú oplodnené kráľovné, ktoré majú veľkosť 25 – 55 mm. Tie prežívajú zimu a na jar zakladajú nové hniezda. Vo voľnej prírode si budujú hniezda najčastejšie v dutinách stromov a v zemi. Problém však nastáva, ak si sršne založia hniezdo v blízkosti ľudských obydlí. V tomto prípade osídľujú najmä podkrovia rodinných domov, podhľady či štíty strechy a dokonca aj neaktívne komíny. Živia sa nektárom, ovocnými šťavami, medom a lovom drobného hmyzu. Prítomnosť sršnieho hniezda v blízkosti ľudských obydlí predstavuje pre ľudí potenciálnu hrozbu. Podobne ako aj osy či včely, sú sršne vybavené žihadlom prepojeným s jedovou žľazou. Navyše, sršne disponujú schopnosťou vystreknúť svoj jed až na vzdialenosť 40 cm, ktorý pri zasiahnutí očí pôsobí ako peprový sprej. U zdravého človeka spôsobuje bodnutie sršňom bolesť a mierne opuchy. Život ohrozujúci stav hrozí najmä u precitlivených ľudí, u ktorých môže bodnutie sršňom vyvolať anafylaktický šok.

srsnie-hniezdo

Ako prebieha odborné odstránenie sršňov?

Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu Vás navštívia naši pracovníci. Po príchode zhodnotia situáciu a zvolia najefektívnejší a bezpečný postup likvidácie sršnieho hniezda. Následne prebieha už samotná dezinsekcia sršňov a odobratie hniezda.

Likvidácia sršňov je pre našich odborníkov väčšinou jednorázová záležitosť. Celý proces dezinsekcie sršňov a likvidácie hniezda trvá v priemere 30 minút. Ak sa sršnie hniezdo nachádza na ťažšie prístupnom mieste, tak jeho likvidácia zaberie pochopiteľne viac času.

Aký je rozdiel medzi sršňom a osou?

osa-obycajna

Osa obyčajná (Vespa vulgaris)

Sršeň-obyčajný-Vespa-crabro

Sršeň obyčajný (Vespa crabro)

Máte záujem o naše služby?