Profesionálna likvidácia sršňov

Odborné odstránenie sršňov a hniezda 7 dní v týždni

Profesionálna likvidácia sršňov

Odborné odstránenie sršňov a hniezda 7 dní v týždni

Ohrozujú Vás sršne? Vybudovali si hniezdo na streche, balkóne alebo vo Vašej záhrade?

Sršne sa rovnako ako aj osy radia medzi blanokrídly hmyz, ktorý žije v početných kolóniach. Svoje hniezda, ktoré v priemere obýva až 1700 jedincov, si budujú najmä na temných miestach, ktoré im poskytujú ochranu pred vetrom, silným slnečným svetlom či chladom. Vo voľnej prírode si budujú hniezda najčastejšie v dutinách stromov a v zemi. Živia sa hnijúcim ovocím, lovom drobného hmyzu a pod. Problém však nastáva ak si sršne vytvoria kolóniu v blízkosti ľudských obydlí. V tomto prípade si hniezda zakladajú v krovoch rodinných domov, v podhľadoch strechy, neaktívnych komínoch. Sršeň dokáže narušiť aj termoizoláciu Vášho domu a založiť v ňom novú kolóniu. Sršne svojou prítomnosťou predstavujú pre človeka potenciálnu hrozbu. Dokonca dokážu vystreknúť jed až na vzdialenosť 30 cm.

Najrýchlejší a najefektívnejší spôsob je priama likvidácia hniezda chemickým a následne manuálnym spôsobom. Ak sa ku Vám domov, či do záhrady nasťahovali sršne, neváhajte nás kontaktovať.

Ako prebieha odborné odstránenie sršňov?

Na základe objednanej služby a dohodnutého termínu Vás navštívia naši pracovníci. Po príchode zhodnotia situáciu a zvolia najefektívnejší a bezpečný postup likvidácie sršnieho hniezda. Následne prebieha už samotná dezinsekcia sršňov a odstránenie hniezda.

Likvidácia sršňov je pre našich odborníkov väčšinou jednorázová záležitosť. Celý proces dezinsekcie sršňov a likvidácie hniezda trvá v priemere 20 – 30 minút. V prípade, že sa hniezdo nachádza na ťažko prístupnom mieste alebo je hniezdo väčších rozmerov, môže likvidácia tohto nebezpečného hmyzu samozrejme zabrať omnoho viac času.

Aký je rozdiel medzi sršňom a osou?

osa-obycajna

Osa obyčajná (Vespa vulgaris)

Sršeň-obyčajný-Vespa-crabro

Sršeň obyčajný (Vespa crabro)

Máte záujem o naše služby ?